International Hessen Rundfahrt Results - Stage 1

News & Results

09/3/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

International Hessen Rundfahrt Results - Stage 1

Vasseur takes win.

September 3, 2003: Frankfurt - Griesheim (177 km):
1 C?dric Vasseur (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone       04:08:15
2 Maryan Hary (Fra) Brioches La Boulang?re                       
3 Axel Merckx (Bel) Lotto-Domo                                   
4 Fr?d?ric Gabriel (Fra) MBK - Oktos-Saint-Quentin              0.26
5 Sylvain Chavanel (Fra) Brioches La Boulang?re                  
6 Nicolas Jalabert (Fra) Team CSC                             0.46
7 Bj?rn Glasner (Ger) Mixed Team 2                               
8 Philippe Gaumont (Fra) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone        
9 Christophe Brandt (Bel) Lotto-Domo                             
10 Sergej Yakovlev (Kaz) Team Telekom                            
11 Thomas Liese (Ger) Team Bianchi                            2.57
12 Sergey Krushevskiy (Uzb) MBK-Oktos-Saint-Quentin              
13 Nico Mattan (Bel) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone            
14 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Domo                             
15 Holger Sievers (Ger) Mixed Team 2                             
16 Chris Peers (Bel) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone            
17 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner                              
18 Ren? Haselbacher (Aut) Gerolsteiner                           
19 Andreas Klier (Ger) Team Telekom                              
20 Pascal Hungerb?hler (Swi) Mixed Team 1                     9.22
21 Roberto Lochowski (Ger) Team Wiesenhof                    28.31
22 Benny De Schrooder (Bel) Palmans-Collstrop                    
23 Axel Hauschke (Ger) Team ComNet-Senges                        
24 Christoph Roodhooft (Bel) Palmans-Collstrop                   
25 Eric Baumann (Ger) Team Wiesenhof                             
26 Davy Commeyne (Bel) Palmans-Collstrop                         
27 Dennis Kraft (Ger) WINfix-techem                              
28 Daniel Olszewski (Ger) WINfix-techem                          
29 Marco Appler (Ger) Mixed Team 1                               
30 Linus Gerdemann (Ger) WINfix-techem                           
31 Christhope Detilloux (Bel) Lotto-Domo                         
32 Bj?rn Schr?der (Ger) Team Wiesenhof                           
33 Maxim Gurov (Kaz) MBK-Oktos-Saint-Quentin                     
34 Karsten Volkmann (Ger) Mixed Team 1                           
35 Ralf Grabsch (Ger) Team Wiesenhof                             
36 Manuel Leder (Ger) WINfix-techem                              
37 Vitaly Merts (Kaz) Mixed Team 1                               
38 Philipp Mamos (Ger) Mixed Team 2                              
39 Marc Weisshaupt (Ger) CCC-Polsat                              
40 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone           
41 Rony Martias (Fra) Brioches La Boulang?re                     
42 Jaroslaw Zarebski (Pol) CCC-Polsat                            
43 Ronald Otto (Ger) WINfix-techem                               
44 Wolfram Wiese (Ger) Team ComNet-Senges                        
45 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom                               
46 Jan Pokrandt (Ger) Mixed Team 1                               
47 Mario De Clercq (Bel) Palmans-Collstrop                       
48 Bogdan Bondariew (Ukr) CCC-Polsat                             
49 Markus Ganser (Ger) Team ComNet-Senges                        
50 Uwe Hardter (Ger) Gerolsteiner                                
51 Steve Mlujeak (USA) US National Team                          
52 Peter Penzell (USA) US National Team                          
53 Jo Planckaert (Bel) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone          
54 Daniel Becke (Ger) Team Bianchi                               
55 Jean Zen (Fra) Brioches La Boulang?re                         
56 Daniel Meinke (Ger) Team ComNet-Senges                        
57 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                               
58 Cyril Gossmann (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  
59 Laurent Paumier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                 
60 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Domo                               
61 Matthew Lorenz (USA) US National Team                         
62 Kai Hundertmarck (Ger) Team Telekom                           
63 Andrey Mizourov (Kaz) MBK-Oktos-Saint-Quentin                 
64 Christoph Von Kleinsorgen (Ger) Team Bianchi                  
65 Stefan Adamsson (Swe) Team Bianchi                            
66 Patrick Holsche (Ger) WINfix-techem                           
67 Bj?rn Papstein (Ger) Mixed Team 2                             
68 Sebastian Denke (Ger) Mixed Team 1                            
69 Serge Baguet (Bel) Lotto-Domo                                 
70 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom                                 
71 Steve De Wolf (Bel) Palmans-Collstrop                         
72 Tristan Hoffmann (Ned) Team CSC                               
73 Yohann Gene (Fra) Brioches La Boulang?re                      
74 Tilo Sch?ler (Ger) Mixed Team 1                               
75 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner                               
76 Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop                     
77 Felix Odebrecht (Ger) WINfix-techem                           
78 Antony Geslin (Fra) Brioches La Boulang?re                    
79 Andreas Kl?den (Ger) Team Telekom                             
80 David Pell (Aus) Team ComNet-Senges                           
81 Emmanuel Magnien (Fra) Brioches La

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment