Tirreno-Adriatico Results - Stage 4

News & Results

03/11/2006| 0 comments
by Thomas Valentinsen
Thor Hushovd takes the win for Credit Agricole. Photo copyright Fotoreporter Sirotti.
Thor Hushovd takes the win for Credit Agricole. Photo copyright Fotoreporter Sirotti.

Tirreno-Adriatico Results - Stage 4

Stage win for Thor Hushovd; Freire leads overall.

Agnoli (Ita) Naturino-Sapore Di Mare                      6.20

77 Serge Baguet (Bel) Quick Step-Innergetic                          6.22

78 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom                             6.27

79 Paul Crake (Aus) Naturino-Sapore Di Mare                          6.36

80 Javier Ramirez (Spa) Liberty Seguros-W?rth Team                   6.43

81 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team               7.15

82 Viatchesl Ekimov (Rus) Discovery Channel Pro Cycling Team         7.17

83 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom                           7.36

84 Igor Astarloa (Spa) Barloworld                                    7.52

85 Uros Murn (Slo) Phonak Hearing Systems                            7.58

86 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir                           8.02

87 Amael Moinard (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone              8.06

88 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas                                  8.32

89 Ludovic Auger (Fra) Fran?aise des Jeux                               

90 Alexander Efimkin (Rus) Barloworld                                9.02

91 Ludovic Turpin (Fra) AG2R Prevoyance                              9.26

92 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel Pro Cycling Team            9.54

93 Sebastien Hinault (Fra) Credit Agricole                          10.33

94 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital                          10.43

95 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone          11.16

96 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank                                 11.56

97 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole                         12.00

98 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi                          12.02

99 Nicolas Vogondy (Fra) Credit Agricole                            12.24

100 Gene Bates (Aus) Team L.P.R.                                    12.25

101 Iker Leonet Iza (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears            13.17

102 Frederic Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone           13.25

103 Bernhard Eisel (Aut) Fran?aise des Jeux                         13.28

104 Bram Schmitz (Ned) T-Mobile Team                                13.39

105 Peter Van Petegem (Bel) Davitamon-Lotto                         13.45

106 Claudio Corioni (Ita) Lampre-Fondital                           13.48

107 Pedro Horrillo (Spa) Rabobank                                   14.10

108 Paolo Fornaciari (Ita) Lampre-Fondital                          14.19

109 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua Sapone                             14.40

110 Cyril Lemoine (Fra) Credit Agricole                             14.51

111 Robbie McEwen (Aus) Davitamon-Lotto                             15.04

112 Mark Scanlon (Irl) AG2R Prevoyance                              15.09

113 Jose Joaqin Rojas Gil (Spa) Liberty Seguros-W?rth Team          15.28

114 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone             15.50

115 Michele Maccanti (Ita) Team L.P.R.                              15.57

116 Joseba Albizu (Spa) Euskaltel-Euskadi                           16.03

117 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir                     16.32

118 Henk Vogels (Aus) Davitamon-Lotto                               16.43

119 Paride Grillo (Ita) Ceramica Panaria-Navigare                   16.45

120 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step-Innergetic                          

121 Salvatore Commesso (Ita) Lampre-Fondital                        16.54

122 Daniele Contrini (Ita) Team L.P.R.                              16.55

123 Giampaolo Cheula (Ita) Barloworld                               17.09

124 Mads Christensen (Den) Barloworld                               17.49

125 Fabian Cancellara (Swi) Team CSC                                18.30

126 Maximiliano Richeze (Arg) Ceramica Panaria-Navigare             19.04

127 Christoph Mengin (Fra) Fran?aise des Jeux                       19.08

128 Alexandre Pichot (Fra) Bouygues Telecom                         19.29

129 Aaron Kemps (Aus) Liberty Seguros-W?rth Team                    19.37

130 Bjorn Leukemans (Bel) Davitamon-Lotto                           19.44

131 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC                                20.05

132 Inigo Chaurreau (Spa) AG2R Prevoyance                           20.07

133 Franck Renier (Fra) Bouygues Telecom                            20.18

134 Frank Hoj (Den) Gerolsteiner                                        

135 Mauro Facci (Ita) Barloworld                                    20.25

136 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital                           20.30

137 Steven De Jongh

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment