Tirreno-Adriatico Results ? Stage 2

News & Results

03/10/2005| 0 comments
by Thomas Valentinsen
Alessandro Petacchi prepares for a long day in the saddle. Photo copyright Fotoreporter Sirotti.
Alessandro Petacchi prepares for a long day in the saddle. Photo copyright Fotoreporter Sirotti.

Tirreno-Adriatico Results ? Stage 2

Freire wins sprint; takes overall lead.

(Ger) Gerolsteiner                                       

65 Jan Hruska (Cze) Liberty Seguros Team                                   

66 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom                                  

67 Pavel Padrnos (Cze) Discovery Channel Pro Cycling Team                  

68 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner                                      

69 Marco Velo (Ita) Fassa Bortolo                                          

70 Christopher Horner (USA) Saunier Duval-Prodir                            

71 Josu Silloniz Aresti (Spa) Euskaltel-Euskadi                            

72 Mikel Pradera Rodriguez (Spa) Illes Balears-Caisse d'Epargne            

73 Jose Luis Carrasco Gamiz (Spa) Illes Balears-Caisse d'Epargne           

74 Antonio Bucciero (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil                       

75 Sergio Miguel M. Paulinho (Por) Liberty Seguros Team                    

76 Nick Nuyens (Bel) Quick.Step                                            

77 Matthew White (Aus) Cofidis, Le Credit Par Telephone                    

78 Geoffroy Lequatre (Fra) Credit Agricole                                 

79 Yannick Talabardon (Fra) Credit Agricole                                

80 Roger Hammond (GBr) Discovery Channel Pro Cycling Team                   

81 Mark Renshaw (Aus) Fran?aise Des Jeux                                   

82 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team                                     

83 Fabio Baldato (Ita) Fassa Bortolo                                       

84 Enrico Franzoi (Ita) Lampre-Caffita                                     

85 Ivan Basso (Ita) Team CSC                                               

86 Ludovic Auger (Fra) Fran?aise Des Jeux                                  

87 Iker Flores Galarza (Spa) Euskaltel-Euskadi                          1.02

88 Maryan Hary (Fra) Bouygues Telecom                                   1.11

89 Andrea Tafi (Ita) Saunier Duval-Prodir                               1.22

90 Wilfried Cretskens (Bel) Quick.Step                                      

91 Gerben L?wik (Ned) Rabobank                                             

92 Niki Aebersold (Swi) Phonak Hearing Systems                             

93 Gr?gory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems                               

94 Manuel Quinziato (Ita) Saunier Duval-Prodir                             

95 Sandy Casar (Fra) Fran?aise Des Jeux                                    

96 Max Van Heeswijk (Ned) Discovery Channel Pro Cycling Team               

97 Fr?d?ric Guesdon (Fra) Fran?aise Des Jeux                               

98 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom                              1.37

99 Giosu? Bonomi (Ita) Lampre-Caffita                                   2.04

100 Oliver Zaugg (Swi) Saunier Duval-Prodir                             2.06

101 Roberto Petito (Ita) Fassa Bortolo                                  2.10

102 Matteo Tosatto (Ita) Fassa Bortolo                                     

103 Leif Hoste (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team                    

104 Jan Kuyckx (Bel) Davitamon-Lotto                                       

105 Gianluca Bortolami (Ita) Lampre-Caffita                                

106 Cristian Moreni (Ita) Quick.Step                                       

107 Julian Dean (NZl) Credit Agricole                                       

108 Nicolas Inaudi (Fra) Cofidis, Le Credit Par Telephone                  

109 Alessandro Bertolini (Ita) Domina Vacanze                              

110 Bernhard Eisel (Aut) Fran?aise Des Jeux                                 

111 Andrea Peron (Ita) Team CSC                                            

112 Daniele Nardello (Ita) T-Mobile Team                                   

113 Aart Vierhouten (Ned) Davitamon-Lotto                                  

114 David Herrero Llorente (Spa) Euskaltel-Euskadi                         

115 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team                                   

116 Simone Cadamuro (Ita) Domina Vacanze                                   

117 Baden Cooke (Aus) Fran?aise Des Jeux                                    

118 Andris Nauduzs (Lat) Naturino-Sapore di Mare                        2.15

119 Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil                    2.16

120 Jos? Luis Arrieta Lujambio (Spa) Illes Balears-Caisse d'Epargne     2.38

121 Iker Leonet Iza (Spa) Illes Balears-Caisse d'Epargne                   

122 Matej Mugerli (Slo) Liquigas-Bianchi                                2.40

123 Marco Milesi (Ita) Liquigas-Bianchi                                 2.38

124 Aitor Gonzalez Jimenez (Spa) Euskaltel-Euskadi                      3.00

125 Crescenzo D'Amore (Ita) Acqua & Sapone-Adria Mobil                  3.02

126 Filippo Pozzato (Ita) Quick.Step                                    3.03

127 Paolo Bettini (Ita) Quick.Step                                          

128 Michele Gobbi (Ita) Domina Vacanze                                  3.31

129 S?bastien Hinault

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment