Setmana Catalana Results: Stage 4

News & Results

03/27/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Setmana Catalana Results: Stage 4

March 27, 2003: Parets Del Vall?s - Coll De Pal (144 km):
1 Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo              04:08:02 (34.83 km/h)
2 Jos? Jufre (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada                  0.09
3 David Latasa (Spa) Kelme-Costa Blanca                       0.13
4 Leonardo Piepoli (Ita) iBanesto.com
5 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi                           0.23
6 Santiago Perez (Spa) Phonak Hearing Systems                 0.25
7 Michael Rasmussen (Den) Rabobank

Gustov (Ukr) Fassa Bortolo                       2.28
33 Adolfo Garcia Quesada (Spa) Kelme-Costa Blanca             3.01
34 Juan Fuentes (Spa) Team Saeco                              3.33
35 Gustavo Otero (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?                   3.40
36 Nacor Burgos (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada               4.27
37 Sergio Barbero (Ita) Lampre
38 Viatcheslav Ekimov (Rus) US Postal presented by Berry F    4.34
39 Gianni Faresin (Ita) Gerolsteiner                          4.37
40 Aitor Gonzalez (Spa) Fassa Bortolo                         4.38
41 Marius Sabaliauskas (Ltu) Team Saeco
42 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
43 Iker Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
44 David Arroyo (Spa) O.N.C.E.-Eroski
45 Leonardo Bertagnolli (Ita) Team Saeco
46 Francisco Jos? Lara (Spa) Team Coast                       5.04
47 Udo B?lts (Ger) Gerolsteiner                               5.09
48 Carlos Torrent (Spa) Paternina-Costa de Almeria            5.17
49 Rafael Casero (Spa) Paternina-Costa de Almeria
50 Jos? Maestre (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada               5.24
51 Addy Engels (Ned) Rabobank                                 5.51
52 Oscar Pereiro (Spa) Phonak Hearing Systems                 6.03
53 Juan Jos? De Los Angeles (Spa) Fassa Bortolo               6.31
54 Bobby Julich (USA) Team Telekom                            6.34
55 Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom                        7.03
56 Gonzalo Bayarri (Spa) Phonak Hearing Systems               7.10
57 Thorsten Rund (Ger) Team Coast                             9.04
58 Egoitz Martinez (Spa) Euskaltel-Euskadi                   10.02
59 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
60 Raphael Schweda (Ger) Team Coast                          11.13
61 Iker Cama?o (Spa) Phonak Hearing Systems
62 Eladio Jimenez (Spa) iBanesto.com                         11.14
63 David Zabriskie (USA) US Postal presented by Berry Floo   11.15
64 Angel Castresana (Spa) O.N.C.E.-Eroski                    12.03
65 Jos? Luis Martinez (Spa) Paternina-Costa de Almeria       12.05
66 Marco Serpellini (Ita) Lampre                             12.34
67 Erik Zabel (Ger) Team Telekom                             13.43
68 Domingo Sanchez (Spa) Paternina-Costa de Almeria          13.46
69 Carlos Garcia Quesada (Spa) Kelme-Costa Blanca            14.07
70 Remmert Wielinga (Ned) Rabobank                           14.14
71 Roberto Laiseka (Spa) Euskaltel-Euskadi                   14.48
72 Oscar Laguna (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada              15.23
73 Eddy Ratti (Ita) Lampre                                   19.28
74 Leonardo Navarrete (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?             19.50
75 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom                           20.39
76 Joaquin Lopez (Spa) Paternina-Costa de Almeria            21.11
77 Jon Odriozola (Spa) iBanesto.com                          21.19
78 Christian Vandevelde (USA) US Postal presented by Berry   21.56
79 Cesar Garcia Calvo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?             21.57
80 Giuseppe Guerini (Ita) Team Telekom                       22.25
81 Javier Pascual Llorente (Spa) Kelme-Costa Blanca          22.27
82 Marzio Bruseghin (Ita) Fassa Bortolo                      22.46
83 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi                   23.13
84 Jordi Riera (Spa) Kelme-Costa Blanca                      23.58
85 Alexandre Usov (Blr) Phonak Hearing Systems               25.31
86 Ronald Mutsaars (Ned) Rabobank
87 Jos? Iv?n Gutierrez (Spa) iBanesto.com
88 Manuel Beltran (Spa) Team Coast
89 Gorka Arrizabalaga (Spa) Euskaltel-Euskadi                26.55
90 Victor Hugo Pe?a (Col) US Postal presented by Berry Flo   27.08
91 Marco Pinotti (Ita) Lampre                                27.28
92 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner                        29.04
93 Francisco Cerezo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?               29.16
94 Steffen Kjaergaard (Nor) US Postal presented by Berry F
95 Igor Pugaci (Mda) Team Saeco
96 Jos? Luis Arrieta (Spa) iBanesto.com                      29.51
97 Salvatore Commesso (Ita) Team Saeco                       30.41
98 Daniele Nardello (Ita) Team Telekom                       31.11
99 Juan Miguel Cuenca (Spa) Kelme-Costa Blanca               31.20
100 Ivan Herrero (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?                  31.48
101 Igor Gonzalez de Galdeano (Spa) O.N.C.E.-Eroski
102 Torsten Schmidt (Ger) Gerolsteiner                       32.33
103 Sven Montgomery (Swi) Fassa Bortolo                      35.27
104 Marco Zanotti (Ita) Fassa Bortolo                        35.33

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment