Setmana Catalana Results: Stage 2

News & Results

03/26/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Setmana Catalana Results: Stage 2

Beat Zberg wins stage 2; Bayarri leads overall

March 25, 2003: Lloret De Mar - Empuriabrava (158.70 km):
1 Beat Zberg (Swi) Rabobank                03:44:58
2 J. Antonio Flecha (Spa) iBanesto.com
3 Gonzalo Bayarri (Spa) Phonak Hearing Systems
4 Wladimir Belli (Ita) Lampre
5 Addy Engels (Ned) Rabobank
6 Carlos Torrent (Spa) Paternina-Costa de Almeria
7 Francisco Vila (Spa) Lampre
8 Joaquin Rodriguez (Spa) O.N.C.E.-Eroski
9 I?igo Landaluze (Spa) Euskaltel-Euskadi
10 Viatcheslav Ekimov (Rus) US Postal
11 Angel Castresana (Spa) O.N.C.E.-Eroski
12 Volodymir Gustov (Ukr) Fassa Bortolo
13 Oscar Pereiro (Spa) Phonak Hearing Systems
14 Santiago Perez (Spa) Phonak Hearing Systems
15 Javier Pascual Llorente (Spa) Kelme-Costa Blanca
16 Nacor Burgos (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
17 Damiano Cunego (Ita) Team Saeco
18 Tadej Valjavec (Slo) Fassa Bortolo
19 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Francisco Jos? Lara (Spa) Team Coast
21 Marius Sabaliauskas (Ltu) Team Saeco
22 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
23 Aitor Gonzalez (Spa) Fassa Bortolo
24 Marcos Serrano (Spa) O.N.C.E.-Eroski
25 Bobby Julich (USA) Team Telekom
26 Egoitz Martinez (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 Rafael Casero (Spa) Paternina-Costa de Almeria
28 Manuel Calvente (Spa) Team CSC
29 Michael Rasmussen (Den) Rabobank
30 Jos? Jufre (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
31 Vladimir Karpets (Rus) iBanesto.com
32 Udo B?lts (Ger) Gerolsteiner
33 Dario Frigo (Ita) Fassa Bortolo
34 David Latasa (Spa) Kelme-Costa Blanca
35 Iker Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi
36 Juan Fuentes (Spa) Team Saeco
37 Jose Luis Rebollo (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
38 Eddy Ratti (Ita) Lampre
39 Gustavo Otero (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
40 Juan Miguel Mercado (Spa) iBanesto.com
41 Adolfo Garcia Quesada (Spa) Kelme-Costa Blanca
42 Jos? Azevedo (Por) O.N.C.E.-Eroski
43 Eladio Jimenez (Spa) iBanesto.com
44 Ivan Parra (Col) Kelme-Costa Blanca
45 Sergio Barbero (Ita) Lampre
46 Leonardo Bertagnolli (Ita) Team Saeco
47 David Arroyo (Spa) O.N.C.E.-Eroski
48 Carlos Garcia Quesada (Spa) Kelme-Costa Blanca
49 Leonardo Piepoli (Ita) iBanesto.com
50 Jos? Maestre (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
51 Aitor Kintana (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
52 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Gilberto Simoni (Ita) Team Saeco
54 Levi Leipheimer (USA) Rabobank
55 J.Manuel Vazquez (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
56 Lance Armstrong (USA) US Postal presented by Berry Floor
57 Jos? Javier Gomez Gozalo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
58 Christian Vandevelde (USA) US Postal presented by Berry Floor
59 Santiago Blanco (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
60 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
61 Marco Fertonani (Ita) Phonak Hearing Systems
62 Juan Jos? De Los Angeles (Spa) Fassa Bortolo
63 Remmert Wielinga (Ned) Rabobank
64 Koldo Gil (Spa) O.N.C.E.-Eroski
65 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom                                            1.11
66 Torsten Hiekmann (Ger) Team Telekom
67 Jos? Luis Martinez (Spa) Paternina-Costa de Almeria
68 Marco Serpellini (Ita) Lampre
69 Erik Zabel (Ger) Team Telekom
70 Iker Cama?o (Spa) Phonak Hearing Systems
71 Gianni Faresin (Ita) Gerolsteiner
72 Thorsten Rund (Ger) Team Coast
73 Domingo Sanchez (Spa) Paternina-Costa de Almeria
74 Raphael Schweda (Ger) Team Coast
75 Salvatore Commesso (Ita) Team Saeco
76 Oscar Laguna (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada                               5.21
77 Ronald Mutsaars (Ned) Rabobank                                             6.03
78 Marco Pinotti (Ita) Lampre
79 Jordi Riera (Spa) Kelme-Costa Blanca
80 Alexandre Usov (Blr) Phonak Hearing Systems
81 Igor Pugaci (Mda) Team Saeco
82 Jos? Iv?n Gutierrez (Spa) iBanesto.com
83 Francisco Cerezo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
84 David

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment