Setmana Catalana Results: Stage 1

News & Results

03/26/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Setmana Catalana Results: Stage 1

Zabel takes stage 1

3.45
84 Cesar Garcia Calvo (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
85 Igor Glez. Galdeano (Spa) O.N.C.E.-Eroski
86 Joseba Zubeldia (Spa) Euskaltel-Euskadi
87 Stefan Kupfernagel (Ger) Phonak Hearing Systems
88 Leonardo Navarrete (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
89 Roberto Laiseka (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Ivan Herrero (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
91 Igor Pugaci (Mda) Team Saeco
92 Steffen Kjaergaard (Nor) US Postal presented by Berry Floo
93 Marco Pinotti (Ita) Lampre                                   10.02
94 Jakob Storm Piil (Den) Team CSC
95 Christian Vandevelde (USA) US Postal presented by Berry Fl
96 Victor Hugo Pe?a (Col) US Postal presented by Berry Floor
97 David Plaza (Spa) Team Coast
98 Jordi Riera (Spa) Kelme-Costa Blanca
99 Isaac Galvez (Spa) Kelme-Costa Blanca
100 Javier Pascual Llorente (Spa) Kelme-Costa Blanca
101 Juan Miguel Cuenca (Spa) Kelme-Costa Blanca
102 Angel Casero (Spa) Team Coast
103 Thomas Bruun (Den) Team CSC
104 Georg Totschnig (Aut) Gerolsteiner
105 Erik Dekker (Ned) Rabobank
106 Juan Guillamon (Spa) Paternina-Costa de Almeria
107 David Fernandez (Spa) Colchon Relax-Fuenlabrada
108 Salvatore Commesso (Ita) Team Saeco
109 Marco Zanotti (Ita) Fassa Bortolo
110 Milan Kadlec (Cze) Lampre
111 Jaime Hernandez (Spa) Team Coast
112 Jos? Luis Arrieta (Spa) iBanesto.com
113 Andrea Tafi (Ita) Team CSC
114 Sven Montgomery (Swi) Fassa Bortolo
115 Unai Elorriaga (Spa) Labarca-2-Caf? Baqu?
116 Xavier Tondo (Spa) Paternina-Costa de Almeria
117 Gorka Beloki (Spa) O.N.C.E.-Eroski
118 Denis Bertolini (Ita) Phonak Hearing Systems                11.13
119 Jimmi Madsen (Den) Team CSC
120 Luciano Pagliarini (Bra) Lampre
121 Christian Werner (Ger) Team Telekom
122 Ichael Barry  (Can) US Postal presented by Berry Floor
123 Frank Schleck (Lux) Team CSC
124 J.Antonio Pecharroman (Spa) Paternina-Costa de Almeria
125 Remmert Wielinga (Ned) Rabobank
126 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner
127 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner
128 Geert Van Bondt (Bel) Team CSC
129 Daniele Nardello (Ita) Team Telekom
130 Torsten Schmidt (Ger) Gerolsteiner
131 Stephan Schreck (Ger) Team Telekom
132 Aitor Garmendia (Spa) Team Coast
133 Robert Forster (Ger) Gerolsteiner                           17.00
134 Nicola Gavazzi (Ita) Team Saeco
DNS Roberto Heras (Spa) US Postal presented by Berry Floor

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment