Milano - Torino Results

News & Results

10/15/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen
Mirko Celestino crosses the line ahead of Davide Rebellin and Perdiguero. Photo copyright Fotoreporter Sirotti.
Mirko Celestino crosses the line ahead of Davide Rebellin and Perdiguero. Photo copyright Fotoreporter Sirotti.

Milano - Torino Results

Celestino takes the win; Rebellin places 2nd.

Vini Caldirola-SO.DI                             
78 Manuel Calvente Gorbas (Spa) Team CSC                              
79 Andreas Klier (Ger) Team Telekom                                   
80 Volodymyr Bileka (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago                     
81 Massimiliano Mori (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave                     
82 Unai Osa Eizaguirre (Spa) iBanesto.com                             
83 Rubens Bertogliati (Swi) Lampre                                    
84 Pietro Caucchioli (Ita) Alessio                                    
85 Vladimir Duma (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago                        
86 Paolo Valoti (Ita) Domina Vacanze-Elitron                          
87 Denis Lunghi (Ita) Alessio                                      4.13
88 Lorenzo Cardellini (Ita) Domina Vacanze-Elitron                    
89 Marco Pinotti (Ita) Lampre                                      4.15
90 Stefan Adamsson (Swe) Team Bianchi                                 
91 Jan Hruska (Cze) O.N.C.E.-Eroski                                   
92 Rafael Nuritdinov (Uzb) De Nardi-Colpack                           
93 Jon Odriozola Mugarza (Spa) iBanesto.com                           
94 Giuliano Sulpizi (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave                      
95 Stefano Casagranda (Ita) Alessio                                   
96 Patrick Calcagni (Swi) Vini Caldirola-SO.DI                        
97 Jose Cayetano Julia Cegarra (Spa) Kelme-Costa Blanca               
98 David  Plaza Romero (Spa) Team Bianchi                             
99 Juan Manuel Cuenca Martinez (Spa) Kelme-Costa Blanca               
100 Alberto Contador Velasco (Spa) O.N.C.E.-Eroski                 6.03
101 Gian Paolo Cheula (Ita) Vini Caldirola-SO.DI                   6.22
102 Daniele Pietropolli (Ita) Tenax                                   
103 Davide Casarotto (Ita) Alessio                                 8.40
104 Antonio Tauler (Spa) Kelme-Costa Blanca                           
105 Marc Lotz (Ned) Rabobank                                          
106 Christian Werner (Ger) Team Telekom                               
107 Thorwald Veneberg (Ned) Rabobank                                  
108 Seweryn Kohut (Pol) CCC-Polsat                                    
109 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                                   
110 Kevin De Weert (Bel) Rabobank                                     
111 Jaroslaw Zarebski (Pol) CCC-Polsat                                
112 Radoslaw Romanik (Pol) CCC-Polsat                                 
113 Stephan Schreck (Ger) Team Telekom                                
114 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom                                     
115 Dariusz Baranowski (Pol) CCC-Polsat                               
116 Sergiy Matveyev (Ukr) Ceramiche Panaria-Fiordo                    
117 Cristiano Frattini (Ita) Tenax                                    
118 Tristan Hoffman (Ned) Team CSC                                    
119 Julian Dean (NZl) Team CSC                                        
120 Luis F. Laverde Jimenez (Col) Formaggi Pinzolo Fiave              
121 Crescenzo D'amore (Ita) Tenax                                     
122 Sebastian Lang (Ger) Gerolsteiner                              9.43
123 Marco Gili (Ita) Vini Caldirola-SO.DI                             
124 Nicola Loda (Ita) Fassa Bortolo                                   
125 Simone Bertoletti (Ita) Lampre                                    
126 Michael Rich (Ger) Gerolsteiner                                   
127 Marco Zanotti (Ita) Fassa Bortolo                                 
128 Marco Velo (Ita) Fassa Bortolo                                    
129 Thomas Liese (Ger) Team Bianchi                                   
130 Uwe Hardter (Ger) Gerolsteiner                                    
131 Raffaele Ferrara (Ita) Alessio                                    
132 Niki Aebersold (Swi) Phonak Hearing Systems                       
133 Gianluca Sironi (Ita) Vini Caldirola-SO.DI                        
134 Davide Frattini (Ita) Alessio                                     
135 Vladimir Miholievic (Cro) Alessio                                 
136 Marco Battiston (Ita) Tenax                                       
137 Gr?gory Rast (Swi) Phonak Hearing Systems                         
138 Dario David Cioni (Ita) Fassa Bortolo                             
139 Cristian Pepoli (Ita) Team Saeco                                  
140 David Mcpartland (Aus) Tenax                                      
141 Addy Engels (Ned) Rabobank                                        
142 Thorsten Rund (Ger) Team Bianchi                                  
143 Alessio Galletti (Ita) Team Saeco                                 
144 Marcus Knopfle (Ger) Tenax                                        
145 Santo Anza' (Ita) Landbouwkrediet-Colnago                         
146 Ruslan Gryschenko (Ukr) Landbouwkrediet-Colnago                   
147 Kyrylo Pospyeyev (Ukr) Domina Vacanze-Elitron                     
148 Gianluca Dal Cin (Ita) Tenax                                      
149 Francesco Chicchi (Ita) Fassa Bortolo                         10.10
150 Jakob  Piil (Den) Team CSC                                        
151 Claudio Lucchini (Ita) Landbouwkrediet-Colnago                    
152 Uwe Peschel (Ger) Gerolsteiner                                    
153 Domenico Gualdi (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave                      
154 Michele Gobbi (Ita) De Nardi-Colpack                              
155 Filippo Perfetto (Ita) Ceramiche Panaria-Fiordo                   
156 Matteo Cappe' (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave                        
157 Marco Villa (Ita) Formaggi Pinzolo Fiave                          
158 Scott Davis (Aus) Ceramiche Panaria-Fiordo                        
159 Alejandro Alberto Borrajo (Arg) Ceramiche Panaria-Fiordo          
160 Daniel Clavero (Spa) Mercatone Uno - Scanavino                    
161 Ellis Rastelli (Ita) Gerolsteiner                                 
162 Cristian Gasperoni (Ita) Mercatone Uno - Scanavino                
163 Remmert Wielinga (Ned) Rabobank

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment