International Hessen Rundfahrt Results - Stage 5

News & Results

09/7/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

International Hessen Rundfahrt Results - Stage 5

Nardello wins final stage; Vasseur takes overall win.

Klier (Ger) Team Telekom                               
17 Thierry Marichal (Bel) Lotto-Domo                              
18 Pascal Hungerb?hler (Swi) Mixed Team 1                      9.35
19 Peter Wrolich (Aut) Gerolsteiner                           11.21
20 Kai Hundertmarck (Ger) Team Telekom                        13.33
21 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner                            13.51
22 Daniele Nardello (Ita) Team Telekom                        14.48
23 Serge Baguet (Bel) Lotto-Domo                              15.01
24 Antony Geslin (Fra) Brioches La Boulang?re                 19.42
25 Udo B?lts (Ger) Gerolsteiner                               20.20
26 Jaroslaw Zarebski (Pol) CCC-Polsat                         20.23
27 Maxim Gurov (Kaz) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  20.25
28 Markus Ganser (Ger) Team ComNet-Senges                     22.49
29 Sven Teutenberg (Ger) Team Bianchi                         23.12
30 Franck Renier (Fra) Brioches La Boulang?re                 23.18
31 Tristan Hoffmann (Ned) Team CSC                            28.07
32 Danilo Hondo (Ger) Team Telekom                            28.44
33 Robert F?rster (Ger) Gerolsteiner                              
34 Linus Gerdemann (Ger) WINfix-techem                            
35 Christoph Von Kleinsorgen (Ger) Team Bianchi                   
36 Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop                      
37 Vincent Templier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                 
38 Laurent Paumier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  
39 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                                
40 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom                                  
41 J?rn Reuss (Ger) WINfix-techem                                 
42 Christophe Rinero (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                
43 Mathias Kessler (Ger) Team Telekom                             
44 Sebastian Denke (Ger) Mixed Team 1                         32.28
45 Eric Baumann (Ger) Team Wiesenhof                          33.20
46 Stefan Cohnen (Ned) Team ComNet-Senges                     33.46
47 Malte Urban (Ger) Team Bianchi                             35.32
48 Nick Gates (Aus) Lotto-Domo                                    
49 Wolfram Wiese (Ger) Team ComNet-Senges                     36.18
50 Benny De Schrooder (Bel) Palmans-Collstrop                 36.19
51 Steve De Wolf (Bel) Palmans-Collstrop                      36.55
52 Bj?rn Papstein (Ger) Mixed Team 2                              
53 Bj?rn Schr?der (Ger) Team Wiesenhof                        37.18
54 Axel Hauschke (Ger) Team ComNet-Senges                     40.39
55 Philipp Mamos (Ger) Mixed Team 2                               
56 Stefan Adamsson (Swe) Team Bianchi                         43.43
57 Steffen Radochla (Ger) Team Bianchi                            
58 Marc Weisshaupt (Ger) CCC-Polsat                           45.47
59 Karsten Volkmann (Ger) Mixed Team 1                        47.57
60 Jan Pokrandt (Ger) Mixed Team 1                                
61 Vitaly Merts (Kaz) Mixed Team 1                            49.35
62 Dennis Kraft (Ger) WINfix-techem                           52.35
63 Ronald Otto (Ger) WINfix-techem

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment