International Hessen Rundfahrt Results - Stage 2

News & Results

09/4/2003| 0 comments
by Thomas Valentinsen

International Hessen Rundfahrt Results - Stage 2

Michaelsen wins stage; Vasseur maintains overall lead.

Gerolsteiner                             
47 Laurent Paumier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                 
48 Andrey Mizourov (Kaz) MBK-Oktos-Saint-Quentin                 
49 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                               
50 Uwe Hardter (Ger) Gerolsteiner                                
51 Bj?rn Papstein (Ger) Mixed Team 2                             
52 Thierry De Groote (Bel) Palmans-Collstrop                     
53 Franck Renier (Fra) Brioches La Boulang?re                    
54 Rolf Aldag (Ger) Team Telekom                                 
55 Kai Hundertmarck (Ger) Team Telekom                           
56 Steve De Wolf (Bel) Palmans-Collstrop                         
57 Vincent Templier (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                
58 Christoph Von Kleinsorgen (Ger) Team Bianchi                  
59 Tristan Hoffmann (Ned) Team CSC                               
60 Philippe Kochler (Fra) Palmans-Collstrop                      
61 Ronny Scholz (Ger) Gerolsteiner                               
62 Stefan Cohnen (Ned) Team ComNet-Senges                        
63 Thomas Ziegler (Ger) Team Wiesenhof                           
64 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner                            
65 Christophe Rinero (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin               
66 Uwe Peschel (Ger) Gerolsteiner                                
67 J?rn Reuss (Ger) WINfix-techem                                
68 Mathias Kessler (Ger) Team Telekom                            
69 Lars Wackernagel (Ger) Team Wiesenhof                         
70 Roberto Lochowski (Ger) Team Wiesenhof                    32.28
71 Axel Hauschke (Ger) Team ComNet-Senges                        
72 Manuel Leder (Ger) WINfix-techem                              
73 Philipp Mamos (Ger) Mixed Team 2                              
74 Sebastian Denke (Ger) Mixed Team 1                            
75 Vitaly Merts (Kaz) Mixed Team 1                           32.32
76 Yohann Gene (Fra) Brioches La Boulang?re                      
77 Lukasz Bodnar (Pol) CCC-Polsat                                
78 Jimmi Madsen (Den) Team CSC                                   
79 Dennis Kraft (Ger) WINfix-techem                          35.32
80 Christoph Roodhooft (Bel) Palmans-Collstrop                   
81 Marco Appler (Ger) Mixed Team 1                               
82 Daniel Olszewski (Ger) WINfix-techem                          
83 Karsten Volkmann (Ger) Mixed Team 1                           
84 Steve Mlujeak (USA) US National Team                          
85 Mario De Clercq (Bel) Palmans-Collstrop                       
86 Bogdan Bondariew (Ukr) CCC-Polsat                             
87 Matthew Lorenz (USA) US National Team                         
88 Arnaud Coyot (Fra) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone           
89 Ronald Otto (Ger) WINfix-techem                               
90 Jean Zen (Fra) Brioches La Boulang?re                         
91 Ief Verbrugghe (Bel) Lotto-Domo                               
92 Jan Pokrandt (Ger) Mixed Team 1                               
93 Cyril Gossmann (Fra) MBK-Oktos-Saint-Quentin                  
94 Daniel Meinke (Ger) Team ComNet-Senges                        
95 Stefan Adamsson (Swe) Team Bianchi                            
96 David Pell (Aus) Team ComNet-Senges                           
97 Emmanuel Magnien (Fra) Brioches La Boulang?re                 
98 Dariusz Skoczylas (Pol) CCC-Polsat                            
99 Tilo Sch?ler (Ger) Mixed Team 1                               
100 Karsten Vogel (Ger) Team ComNet-Senges                       
101 Andreas Kl?den (Ger) Team Telekom                            
102 Garrett Wonders (USA) US National Team                       
103 Ronny Lauke (Ger) Mixed Team 1                               
104 Sascha Henrix (Ger) Team ComNet-Senges                       
105 Andre Schulze (Ger) Mixed Team 2                             
106 Armin Kr?niger (Ger) Mixed Team 2                            
107 Malte Urban (Ger) Team Bianchi                               
108 Leon Van Bon (Ned) Lotto-Domo                                
109 Nick Gates (Aus) Lotto-Domo                                  
110 Steffen Radochla (Ger) Team Bianchi                          
111 Arvis Piziks (Lat) Team CSC                                  
112 Peter Penzell (USA) US National Team                     40.19
113 Jo Planckaert (Bel) Cofidis, Le Cr?dit par T?l?phone

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment