Criterium International Results - Stage 1

News & Results

03/25/2006| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Criterium International Results - Stage 1

Old Dekker wins stage; takes overall lead.

                        

45 Bas Giling (Ned) T-Mobile Team                                     

46 Giampaolo Caruso (Ita) Liberty Seguros-W?rth Team                 

47 Mickael Rasmussen (Den) Rabobank                                  

48 Joly S?bastien (Fra) Fran?aise des Jeux                           

49 Bobby Julich (USA) Team CSC                                       

50 Sandy Casar (Fra) Fran?aise des Jeux                              

51 Jos? Alberto Martinez (Spa) Agritubel                             

52 Vicente Ballester (Spa) Comunidad Valenciana                      

53 Volker Ordowski (Ger) Gerolsteiner                                

54 Benat Albizuri (Spa) Euskaltel-Euskadi                            

55 Manuel Lloret (Spa) Comunidad Valenciana                          

56 Pineau J?r?me (Fra) Bouygues Telecom                               

57 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance                             

58 Moises Duenas Nevado (Spa) Agritubel                              

59 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole                             

60 St?phane Berges (Fra) Agritubel                                   

61 Enrico Poitschke (Ger) Team Milram                                

62 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom                            

63 Bernard Kohl (Ger) T-Mobile Team                                  

64 Benoit Poilvet (Fra) Credit Agricole                              

65 Giosu? Bonomi (Ita) Barloworld                                    

66 Hugo Sabido (Por) Barloworld                                      

67 Alexandre Moos (Swi) Phonak Hearing Systems                        

68 Roy J?r?my (Fra) Fran?aise des Jeux                               

69 David Bernabeu (Spa) Comunidad Valenciana                         

70 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems                     

71 Jean-Claude Lebeau (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                  

72 Vladimir Karpets (Rus) Caisse D'Epargne-Illes Balears             

73 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole                         

74 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance                               

75 Tom Southam (GBr) Barloworld                                      

76 Saul Raisin (USA) Credit Agricole                                 

77 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone             

78 Axel Merckx (Bel) Phonak Hearing Systems                           

79 Isaac Galvez (Spa) Caisse D'Epargne-Illes Balears                 

80 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone            

81 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom                           

82 Xabier Zandio (Spa) Caisse D'Epargne-Illes Balears                

83 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone           

84 Carlos Sastre (Spa) Team CSC                                   3.19

85 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D'Epargne-Illes Balears          5.11

86 Aur?lien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems                    5.15

87 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                                   

88 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram                                

89 David Blanco (Spa) Comunidad Valenciana                        6.18

90 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems                        

91 Francisco Mancebo (Spa) AG2R Prevoyance                           

92 Antonio Olmo Menacho (Spa) Comunidad Valenciana                   

93 Lena?c Olivier (Fra) Agritubel                                    

94 Jos? Luis Martinez Jimenez (Spa) Comunidad Valenciana             

95 David Munoz (Spa) Comunidad Valenciana                            

96 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner                            7.21

97 Sylvain Calzati (Fra) AG2R Prevoyance                         13.59

98 Filip Meirhaeghe (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                14.00

99 Matej Jurco (Svk) Team Milram                                     

100 Iban Mayoz (Spa) Euskaltel-Euskadi                                

101 Sjef De Wilde (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                      

102 Nacor Burgos (Spa) Relax-Gam                                     

103 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Team Androni Giocattoli- 3C Casalinghi    

104 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam                                     

105 Michele Gobbi (Ita) Team Milram                                  

106 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel                              

107 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team                                  

108 Manuel Calvente (Spa) Agritubel                                  

109 Fr?d?ric Gabriel (Fra) Unibet.com                                

110 Carlos Garcia Quesada (Spa) Unibet.com                           

111 Jonas Ljungblad (Swe) Unibet.com                                  

112 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom                          

113 Iban Iriondo (Spa) Euskaltel-Euskadi                             

114 Sylvain Chavanel (Fra)

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment