Criterium International Results - Stage 1

News & Results

03/25/2006| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Criterium International Results - Stage 1

Old Dekker wins stage; takes overall lead.

70 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems                     

71 Jean-Claude Lebeau (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                  

72 Vladimir Karpets (Rus) Caisse D'Epargne-Illes Balears             

73 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole                          

74 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance                               

75 Tom Southam (GBr) Barloworld                                      

76 Saul Raisin (
USA
) Credit Agricole                                 

77 Rik Verbrugghe (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone             

78 Axel Merckx (Bel) Phonak Hearing Systems                          

79 Isaac Galvez (Spa) Caisse D'Epargne-Illes Balears                 

80 David Moncoutie (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone            

81 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom                           

82 Xabier Zandio (Spa) Caisse D'Epargne-Illes Balears                

83 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone           

84 Carlos Sastre (Spa) Team CSC                                   3.09

85 Aur?lien Clerc (Swi) Phonak Hearing Systems                    5.05

86 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                                   

87 Vladimir Efimkin (Rus) Caisse D'Epargne-Illes Balears             

88 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram                                

89 David Blanco (Spa) Comunidad Valenciana                        6.08

90 David Vitoria (Swi) Phonak Hearing Systems                        

91 Francisco Mancebo (Spa) AG2R Prevoyance                           

92 Antonio Olmo Menacho (Spa) Comunidad Valenciana                   

93 Lena?c Olivier (Fra) Agritubel                                    

94 Jos? Luis Martinez Jimenez (Spa) Comunidad Valenciana             

95 David Munoz (Spa) Comunidad Valenciana                             

96 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner                            7.11

97 Filip Meirhaeghe (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                13.50

98 Matej Jurco (Svk) Team Milram                                     

99 Iban Mayoz (Spa) Euskaltel-Euskadi                                

100 Sjef De Wilde (Bel) Landbouwkrediet-Colnago                      

101 Nacor Burgos (Spa) Relax-Gam                                     

102 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Team Androni Giocattoli- 3C Casalinghi     

103 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam                                     

104 Michele Gobbi (Ita) Team Milram                                  

105 Juan Miguel Mercado (Spa) Agritubel                              

106 Jorg Ludewig (Ger) T-Mobile Team                                  

107 Manuel Calvente (Spa) Agritubel                                  

108 Fr?d?ric Gabriel (Fra) Unibet.com                                

109 Carlos Garcia Quesada (Spa) Unibet.com                           

110 Jonas Ljungblad (Swe) Unibet.com                                 

111 Pierre Drancourt (Fra) Bouygues Telecom                          

112 Iban Iriondo (Spa) Euskaltel-Euskadi                             

113 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone           

114 Jean-Patrick Nazon (Fra) AG2R Prevoyance                         

115 Fr?d?ric Bessy (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone            

116 Laurent Mangel (Fra) AG2R Prevoyance                             

117 Camille Bouquet (Fra) Unibet.com                                  

118 Nicola Scattolin (Ita) Team Androni Giocattoli- 3C Casalinghi     

119 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bouygues Telecom                       

120 Christophe Agnolutto (Fra) Agritubel                             

121 Dennis Haueisen (Ger) Team Milram                                

122 Diego Caccia (Ita) Barloworld                                    

123 Ivan Ramiro Parra (Col) Cofidis, le Credit par Telephone         

124 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole                             

125 Andrea Peron (Ita) Team CSC                                      

126 Brian Vandborg (Den) Team CSC                                    

127 Kim Kirchen (Lux) T-Mobile Team                                  

128 Frantisek Rabon (Cze) T-Mobile Team                              

129 Olivier Bonnaire (Fra) Bouygues Telecom                          

130 Mads Christensen (Den) Barloworld                                

131 Maurizio Bellin (Ita) Team Androni Giocattoli- 3C Casalinghi      

132 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team                               

133 Gorka Gonzalez (Spa) Euskaltel-Euskadi                           

134 Steve Zampieri (Swi) Phonak Hearing Systems                      

135 Igor Anton (Spa) Euskaltel-Euskadi                                

136 Vicente Peiro Marqueno (Spa) Comunidad Valenciana                

137 Luca Solari (Ita) Team

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment