Vuelta a la Comunidad Valenciana Results - Stage 1

News & Results

02/26/2008| 0 comments
by Thomas Valentinsen

Vuelta a la Comunidad Valenciana Results - Stage 1

Ivan Gutierrez sprints to win for Caisse d'Epargne.

Liquigas                                   
29 Edgar Pinto (Por) Benfica                                        
30 Lucas Euser (USA) Slipstream Chipotle - H30                      
31 Oleg Chuzhda (Ukr) Grupo Nicolas Mateos-Murcia                   
32 Jaume Rovira (Spa) Extremadura-Ciclismo Solidario                
33 Mikel Nieve (Spa) Orbea - Oreka S.D.A                            
34 Gonzalo Rabunal (Spa) Karpin Galicia                             
35 Thomas Dekker (Ned) Rabobank                                     
36 Stef Clement (Ned) Bouygues Telecom                              
37 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                                   
38 Josep Jufré (Spa) Saunier Duval-Scott                            
39 Oscar Pereiro (Spa) Caisse d'Epargne                             
40 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                              
41 Jonathan Castroviejo (Spa) Orbea - Oreka S.D.A                   
42 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                               
43 Christian Knees (Ger) Team Milram                                
44 Javier Etxarri Marin (Spa) Grupo Nicolas Mateos-Murcia           
45 José Herrada Lopez (Spa) Grupo Nicolas Mateos-Murcia             
46 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi                            
47 Theo Eltink (Ned) Rabobank                                       
48 Juan Francisco Mourón Doldan (Spa) Karpin Galicia                
49 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas                               
50 Luis León Sánchez (Spa) Caisse d'Epargne                         
51 Gustavo César Veloso (Spa) Karpin Galicia                        
52 Mikel Pradera (Spa) Benfica                                      
53 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel-Euskadi                           
54 Alessandro Ballan (Ita) Lampre                                   
55 Patrick McCarty (USA) Slipstream Chipotle - H30                  
56 Igor Astarloa (Spa) Team Milram                                  
57 José Mendes (Por) Benfica                                        
58 Timothy Duggan (USA) Slipstream Chipotle - H30                   
59 Bingen Fernández (Spa) Cofidis                                   
60 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Scott                           
61 Anthony Charteau (Fra) Caisse d'Epargne                          
62 Daniel Navarro (Spa) Astana                                      
63 Julián Sánchez (Spa) Grupo Nicolas Mateos-Murcia                 
64 Matthieu Sprick (Fra) Bouygues Telecom                           
65 Rein Taaramae (Est) Cofidis                                      
66 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana                                      
67 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur                           
68 Héctor González (Spa) Saunier Duval-Scott                        
69 Daniel Martin (Irl) Slipstream Chipotle - H30                 9.16
70 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis                                 
71 David Martín Velasco (Spa) Orbea - Oreka S.D.A               11.38
72 Pedro Miguel Lopes Goncalves (Por) Benfica                       
73 Francisco Terciado Sacedo (Spa) Extremadura-Ciclismo Solidario   
74 Ramon Troncoso (Spa) Karpin Galicia                              
75 Claudio Casas (Spa) Andalucía-Cajasur                        12.33
76 Marco Marzano (Ita) Lampre                                   12.35
77 Sergio Andres De Lis (Spa) Orbea - Oreka S.D.A                   
78 Alejandro Paleo (Spa) Karpin Galicia                             
79 Rick Flens (Ned) Rabobank                                        
80 Grischa Niermann (Ger) Rabobank                                  
81 Michiel Elijzen (Ned) Rabobank                                   
82 Fabien Patanchon (Fra) Caisse d'Epargne                          
83 Serafín Martínez (Spa) Karpin Galicia                            
84 Gonzalo Zambrano (Spa) Extremadura-Ciclismo Solidario            
85 Thomas Frei (Swi) Astana                                         
86 Francisco José Ventoso (Spa) Andalucía-Cajasur                   
87 Juan Olmo (Spa) Andalucía-Cajasur                                
88 Vladimir Isaichev (Rus) Karpin Galicia                           
89 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram                               
90 Damiano Cunego (Ita) Lampre                                      
91 Damien Gaudin (Fra) Bouygues Telecom                             
92 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas                                 
93 Julien Mazet (Fra) Astana                                        
94 Helder Miranda (Spa) Benfica                                     
95 Adrián Palomares (Spa) Grupo Nicolas Mateos-Murcia               
96 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Grupo Nicolas Mateos-Murcia         
97 Alessandro Petacchi (Ita) Team Milram                            
98 Marco Velo (Ita) Team Milram                                     
99 Benjamin Noval (Spa) Astana                                      
100 Volodymyr Diudia (Ukr) Team Milram                              
101 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram                                
102 Iván Melero Coco (Spa) Orbea - Oreka S.D.A                      
103 Eriz Ruiz D'Erentxun (Spa) Orbea - Oreka S.D.A                  
104 Juan Javier Estrada (Spa) Andalucía-Cajasur                     
105 Luis Angel Maté (Spa) Andalucía-Cajasur                         
106 Manuel Ortega (Spa) Andalucía-Cajasur                           
107 Eladio Sánchez Prado (Spa) Orbea - Oreka S.D.A                  
108 José Luis Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur                      
109 Stéphane Augé (Fra) Cofidis                                     
110 Florent Brard (Fra) Cofidis                                     
111 Steve Morabito

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment