La Vuelta Results - Stage 5

News & Results

09/5/2007| 0 comments
by Thomas Valentinsen

La Vuelta Results - Stage 5

Freire wins sprint; Efimkin leads overall.

Team CSC                             11.12

64 Christophe Kern (Fra) Cr?dit Agricole                            11.52

65 Theo Eltink (Ned) Rabobank                                       12.32

66 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2r Pr?voyance                             12.41

67 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Relax - Gam                        12.50

68 Manuel Vazquez Huesco (Spa) Andalucia - Cayasur                  12.56

69 Thomas L?vkvist (Swe) Fran?aise des Jeux                         13.34

70 Jose Ruiz Sanchez (Spa) Andalucia - Cayasur                      14.08

71 Jos? Luis Arrieta (Spa) AG2r Pr?voyance                          14.14

72 David Loosli (Swi) Lampre - Fondital                             14.16

73 Adam Hansen (Aus) T-Mobile Team                                  14.37

74 Juan Manuel Garate (Spa) Quickstep - Innergetic                  14.38

75 Geert Verheyen (Bel) Quickstep - Innergetic                          

76 Stephan Schreck (Ger) T-Mobile Team                              14.58

77 ?ngel G?mez G?mez (Spa) Saunier Duval - Prodir                   15.38

78 Xabier Zandio (Spa) Caisse d'Epargne                             15.42

79 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner                              15.49

80 Karsten Kroon (Ned) Team CSC                                     16.02

81 Jason McCartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team         17.28

82 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank                                18.03

83 Erik Zabel (Ger) Team Milram                                         

84 Renaud Dion (Fra) AG2r Pr?voyance                                    

85 David Garc?a (Spa) Karpin Galicia                                    

86 Daniele Bennati (Ita) Lampre - Fondital                              

87 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas                                18.21

88 Michael Blaudzun (Den) Team CSC                                  18.31

89 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi                     18.33

90 Bingen Fernandez (Spa) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone             

91 Roy Sentjens (Ned) Predictor - Lotto                             18.37

92 Addy Engels (Ned) Quickstep - Innergetic                             

93 Morris Possoni (Ita) Lampre - Fondital                           19.07

94 Martin M?ller (Ger) Team Milram                                  19.58

95 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner                                20.22

96 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre - Fondital                          20.25

97 S?bastien Minard (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone         21.10

98 Jos? Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team       21.28

99 Mickael Delage (Fra) Fran?aise des Jeux                          21.51

100 Juan Olmo Menacho (Spa) Andalucia - Cayasur                     21.55

101 Bert Grabsch (Ger) T-Mobile Team                                23.20

102 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC                                23.34

103 Bart Dockx (Bel) Predictor - Lotto                                  

104 Allan Davis (Aus) Discovery Channel Pro Cycling Team            24.01

105 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas                                   24.35

106 Francisco Terciado Sacedo (Spa) Relax - Gam                     24.58

107 Eduard Vorganov (Rus) Karpin Galicia                            25.54

108 Kevin Hulsmans (Bel) Quickstep - Innergetic                     26.18

109 J?r?my Roy (Fra) Fran?aise des Jeux                             26.19

110 ?ngel Vallejo (Spa) Relax - Gam                                 26.43

111 Jos? Luis Carrasco (Spa) Andalucia - Cayasur                    26.46

112 Carlos Casta?o (Spa) Karpin Galicia                             26.56

113 Damiano Cunego (Ita) Lampre - Fondital                          27.19

114 Santiago Perez (Spa) Relax - Gam                                27.24

115 Aitor Hern?ndez (Spa) Euskaltel - Euskadi                       27.38

116 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel - Euskadi                       29.03

117 Marco Marzano (Ita) Lampre - Fondital                           29.18

118 Francisco Jose Martinez (Spa) Andalucia - Cayasur               29.19

119 Marco Velo (Ita) Team Milram                                    29.32

120 Gustavo C?sar (Spa) Karpin Galicia                                  

121 Cyrille

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment