La Vuelta Results - Stage 3

News & Results

09/3/2007| 0 comments
by Thomas Valentinsen

La Vuelta Results - Stage 3

Bettini wins stage; Freire leads overall.

AG2r Pr?voyance		                  		               		

	128 Jason McCartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team		             		

	129 Eduard Vorganov (Rus) Karpin Galicia		                                 		

	130 Manuel Vazquez Huesco (Spa) Andalucia - Cayasur		                      		

	131 Francisco Terciado Sacedo (Spa) Relax - Gam		                          		

	132 Alberto Fernandez De La Puebla (Spa) Saunier Duval - Prodir		      0.01		

	133 Christophe Brandt (Bel) Predictor - Lotto		                        5.31		

	134 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia - Cayasur		                 		       		

	135 Francisco Jose Martinez (Spa) Andalucia - Cayasur		                    		

	136 Marcus Ljungqvist (Swe) Team CSC		                                     		

	137 Nacor Burgos Rojo (Spa) Relax - Gam		                                  		

	138 Matej Jurco (Svk) Team Milram		                                        		

	139 Pedro Horrillo Munoz (Spa) Rabobank		                                  		

	140 Geoffroy Lequatre (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone		            		

	141 Ra?l Garc?a De Mateos (Spa) Relax - Gam		                              		

	142 Niki Terpstra (Ned) Team Milram		                                      		

	143 Jos? Luis Carrasco (Spa) Andalucia - Cayasur		                         		

	144 Geert Verheyen (Bel) Quickstep - Innergetic		                          		

	145 Bart Dockx (Bel) Predictor - Lotto		                                   		

	146 Mickael Delage (Fra) Fran?aise des Jeux		                              		

	147 Alberto Ongarato (Ita) Team Milram		                                   		

	148 Marco Velo (Ita) Team Milram		                  		                       		

	149 Claudio Corioni (Ita) Lampre - Fondital		                              		

	150 Erki P?tsep (Est) Bouygues Telecom		                                   		

	151 Vincent J?r?me (Fra) Bouygues Telecom		                                		

	152 Christophe Kern (Fra) Cr?dit Agricole		                                		

	153 Rony Martias (Fra) Bouygues Telecom		                                  		

	154 Theo Eltink (Ned) Rabobank		                                           		

	155 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bouygues Telecom		            		               		

	156 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucia - Cayasur		                        		

	157 Carlos Da Cruz (Fra) Fran?aise des Jeux		                              		

	158 Cyrille Monnerais (Fra) Fran?aise des Jeux		                           		

	159 Koldo Fernandez (Spa) Euskaltel - Euskadi		                            		

	160 Tim Klinger (Ger) Gerolsteiner		                                       		

	161 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner		                                     		

	162 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom		                       		       		

	163 Seraf?n Mart?nez Acevedo (Spa) Karpin Galicia		                        		

	164 Javier Megias Leal (Spa) Saunier Duval - Prodir		                      		

	165 Gustavo C?sar (Spa) Karpin Galicia		                                   		

	166 Davide Vigano (Ita) Quickstep - Innergetic		                           		

	167 Damien Monier (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone		                		

	168 Jos? Antonio Lopez (Spa) Andalucia - Cayasur		                         		

	169 Francesco Chicchi (Ita) Liquigas		      		                           8.16		

	170 Fabio Sabatini (Ita) Team Milram		                                     		

	171 Aur?lien Clerc (Swi) Bouygues Telecom		                                		

	172 Bert Roesems (Bel) Predictor - Lotto		                                 		

	173 Marc De Maar (Ned) Rabobank		                                          		

	174 Angelo Furlan (Ita) Cr?dit Agricole		                                  		

	175 Magnus Backstedt (Swe) Liquigas		                                      		

	176 Sergio Paulinho (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team		             		

	177 Alessandro Petacchi (Ita) Team Milram		                                		

	178 Mark Renshaw (Aus) Cr?dit Agricole		                                   		

	179 Ian McLeod (RSA) Fran?aise des Jeux		                                  		

	180 Andr? Korff (Ger) T-Mobile Team		                                      		

	181 Alexandre Usov (Blr) AG2r Pr?voyance		                                 		

	182 Tom Boonen (Bel) Quickstep - Innergetic		                              		

	183 St?phane Aug? (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone		                		

	184 Bradley McGee (Aus) Fran?aise des Jeux		                               		

	185 Maryan Hary (Fra) Cofidis - Le Cr?dit par T?l?phone		                  		

	186 J?r?my Roy (Fra) Fran?aise des Jeux		                                  		

	187 Haimar Zubeldia (Spa) Euskaltel - Euskadi		                       11.00		

 

Please visit our sponsors.

 

		Overall rankings after stage 3: 
1 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank       

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment