2010 Tirreno-Adriatico Results - Stage 2

News & Results

03/11/2010| 0 comments
by Roadcycling.com

2010 Tirreno-Adriatico Results - Stage 2

Tom Boonen (Team Quick Step) sprints to win; Linus Gerdemann (Team Milram) keeps overall race lead.

Pinotti (Ita) Team HTC - Columbia
69 Vladimir Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
70 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
71 Christopher Sutton (Aus) Sky Professional Cycling Team
72 Yauheni Hutarovich (Blr) Francaise Des Jeux
73 Francesco Reda (Ita) Quick Step
74 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli
75 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
76 Fabian Cancellara (Swi) Team Saxo Bank
77 Kim Kirchen (Lux) Team Katusha
78 Andreas Klier (Ger) Cervelo Test Team
79 Christian Knees (Ger) Team Milram
80 Serguei Klimov (Rus) Team Katusha
81 Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli
82 Michael Barry (Can) Sky Professional Cycling Team
83 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi
84 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
85 Brett Lancaster (Aus) Cervelo Test Team
86 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
87 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
88 Karsten Kroon (Ned) BMC Racing Team
89 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel - Euskadi
90 Rigoberto Uran Uran (Col) Caisse d'Epargne
91 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank
92 Dmytro Grabovskyy (Ukr) ISD - Neri
93 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Caisse d'Epargne
94 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone
95 Francesco Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
96 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
97 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
98 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD - Neri
99 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
100 Yoann Offredo (Fra) Francaise Des Jeux
101 Franco Pellizotti (Ita) Liquigas-Doimo
102 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre-Farnese Vini
103 Frédéric Guesdon (Fra) Francaise Des Jeux
104 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
105 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
106 Mirko Selvaggi (Ita) Astana
107 Jeremy Hunt (GBr) Cervelo Test Team
108 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago - CSF Inox
109 Simone Stortoni (Ita) Colnago - CSF Inox
110 Matthew Lloyd (Aus) Omega Pharma-Lotto
111 Benoit Vaugrenard (Fra) Francaise Des Jeux
112 Marzio Bruseghin (Ita) Caisse d'Epargne
113 Sebastian Langeveld (Ned) Rabobank
114 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
115 Giovanni Visconti (Ita) ISD - Neri
116 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
117 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank
118 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team
119 Leonardo Scarselli (Ita) ISD - Neri
120 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d'Epargne 0:00:29
121 Alan Marangoni (Ita) Colnago - CSF Inox 0:00:33
122 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:53
123 Stuart O'Grady (Aus) Team Saxo Bank 0:01:32
124 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Doimo 0:01:40
125 Peter Velits (Svk) Team HTC - Columbia 0:02:24
126 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha 0:02:25
127 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank
128 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana
129 Andrey Zeits (Kaz) Astana
130 Ignatas Konovalovas (Ltu) Cervelo Test Team
131 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
132 Marco Velo (Ita) Quick Step
133 Arnaud Coyot (Fra) Caisse d'Epargne
134 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
135 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
136 Grischa Niermann (Ger) Rabobank
137 Olivier Bonnaire (Fra) Francaise Des Jeux
138 Michiel Elijzen (Ned) Omega Pharma-Lotto
139 Anthony Roux (Fra) Francaise Des Jeux
140 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
141 Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto
142 Marco Bandiera (Ita) Team Katusha
143 Diego Caccia (Ita) ISD - Neri
144 Pablo Urtasun Perez (Spa)

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment