2010 Dauphine Libere Results - Stage 5

News & Results

06/11/2010| 0 comments
by Roadcycling.com

2010 Dauphine Libere Results - Stage 5

Daniel Navarro wins stage 5 of Criterium du Dauphine 2010 time trial; Janez Brajkovic maintains overall race lead.

Euskadi
73 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Professional Cycling Team
74 Christophe Le Mevel (Fra) Française Des Jeux
75 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Radioshack 0:03:28
76 Pierre Cazaux (Fra) Française Des Jeux 0:03:44
77 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:05:56
78 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
79 Gabriel Rasch (Nor) Cervelo Test Team
80 Bram Tankink (Ned) Rabobank
81 Johan Van Summeren (Bel) Garmin - Transitions 0:07:20
82 Lars Ytting Bak (Den) Team HTC - Columbia
83 Brian Vandborg (Den) Liquigas-Doimo
84 Christian Meier (Can) Garmin - Transitions
85 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana
86 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Doimo
87 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
88 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini
89 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Caisse d'Epargne
90 Oscar Pujol Munoz (Spa) Cervelo Test Team
91 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
92 Imanol Erviti Ollo (Spa) Caisse d'Epargne
93 Dominik Roels (Ger) Team Milram
94 Benoït Vaugrenard (Fra) Française Des Jeux
95 Laszlo Bodrogi (Hun) Team Katusha 0:07:35
96 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha
97 Francisco Perez Sanchez (Spa) Caisse d'Epargne
98 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto
99 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha 0:10:45
100 Dominique Rollin (Can) Cervelo Test Team 0:10:53
101 Aleksejs Saramotins (Lat) Team HTC - Columbia
102 Davide Vigano (Ita) Sky Professional Cycling Team
103 Christophe Brandt (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:12:29
104 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC - Columbia
105 Mickael Delage (Fra) Omega Pharma-Lotto
106 Staf Scheirlinckx (Bel) Omega Pharma-Lotto
107 Davide Appollino (Ita) Cervelo Test Team
108 Jurgen Van Goolen (Bel) Omega Pharma-Lotto
109 John-Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team
110 Alfredo Balloni (Ita) Lampre-Farnese Vini
111 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini
112 Adriano Malori (Ita) Lampre-Farnese Vini
113 Laurent Mangel (Fra) Saur - Sojasun
114 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
115 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank
116 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Astana
117 Nicolas Portal (Fra) Sky Professional Cycling Team 0:14:15
118 Mauro Facci (Ita) Quick Step 0:18:33
119 Marco Bandiera (Ita) Team Katusha
120 Enrique Mata Cabello (Spa) Footon-Servetto
121 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Footon-Servetto
122 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre-Farnese Vini
123 Daniele Bennati (Ita) Liquigas-Doimo
124 Andreas Stauff (Ger) Quick Step
125 Baden Cooke (Aus) Team Saxo Bank
126 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank
127 Wim De Vocht (Bel) Team Milram
128 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
129 Jonas Aaen Jørgensen (Den) Team Saxo Bank
130 Nikolai Trusov (Rus) Team Katusha
131 Russell Downing (GBr) Sky Professional Cycling Team
132 Aitor Perez Arrieta (Spa) Footon-Servetto
133 Geoffroy Lequatre (Fra) Team Radioshack
134 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto
135 Tomas Vaitkus (Ltu) Team Radioshack
136 Frank Hoj (Den) Team Saxo Bank
137 Anthony Geslin (Fra) Française Des Jeux
138 Sébastien Chavanel (Fra) Française Des Jeux
139 Jeremie Galland (Fra) Saur - Sojasun
140 Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel - Euskadi
141 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team Radioshack
142 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team
143 Danny Pate (USA) Garmin - Transitions
144 Julien Simon (Fra) Saur - Sojasun
145 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel - Euskadi
146 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel -

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment