2009 Vuelta a Castilla y Leon Results - Stage 4

News & Results

03/26/2009| 0 comments
by Thomas Valentinsen

2009 Vuelta a Castilla y Leon Results - Stage 4

Cobo takes stage 4; Leipheimer maintains overall race lead.

Losada (Spa) Caisse d'Epargne                                        3.36
24 Mauricio Ardila Cano (Col) Rabobank                                          3.37
25 Volodimir Gustov (Ukr) Cervélo TestTeam                                      3.59
26 Nuno Ribeiro (Por) Liberty Seguros                                           4.09
27 David Bernabeu (Spa) Barbot-Siper                                               
28 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia                                           4.11
29 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto                                          4.16
30 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo                                       4.23
31 Mikel Nieve (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          4.27
32 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia                                        4.35
33 Blake Caldwell (USA) Garmin-Slipstream                                       4.40
34 Javier Mejías (Spa) Fuji-Servetto                                            4.41
35 José Enrique Gutierrez (Spa) Rock Racing                                     4.51
36 Glen Chadwick (Aus) Rock Racing                                              4.57
37 Bartosz Huzarski (Pol) ISD                                                   5.11
38 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros                                           5.19
39 Oscar Pujol (Spa) Cervélo TestTeam                                           5.30
40 Carlos Sastre (Spa) Cervélo TestTeam                                         5.36
41 Carlos Nozal Vega (Spa) Liberty Seguros                                      5.50
42 Rafael Valls Ferri (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                 5.56
43 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream                                        5.59
44 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       6.15
45 Vitaly Kondrut (Ukr) ISD                                                     6.35
46 Francisco Mancebo (Spa) Rock Racing                                          6.41
47 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur                                      7.09
48 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank                                            7.55
49 Javier Etxarri Marin (Spa) Contentpolis-Ampo                                 8.19
50 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo                                     8.30
51 Christian Vande Velde (USA) Garmin-Slipstream                                8.33
52 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank                                               8.40
53 Byron Patricio Guama De La Cruz (Ecu) Burgos Monumental - Castilla y Leon    9.20
54 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Orbea                                     9.28
55 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur                                       9.54
56 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam                                         11.24
57 Haimar Zubeldia (Spa) Astana                                                12.10
58 Jesús Hernández (Spa) Astana                                                12.19
59 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi                                         12.51
60 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros                                         15.01
61 Lucas Euser (USA) Garmin-Slipstream                                         16.32
62 José Alberto Benítez (Spa) Fuji-Servetto                                    17.53
63 Ricardo Serrano (Spa) Fuji-Servetto                                         18.07
64 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi                                          19.47
65 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi                                        20.29
66 Denys Kostyuk (Ukr) ISD                                                     22.28
67 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD                                                     
68 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto                                           22.45
69 José Joaquín Rojas (Spa) Caisse d'Epargne                                   22.56
70 Yukiya Arashiro (Jpn) Bbox Bouygues Telecom                                 23.02
71 Dmitry Kozontchouk (Rus) Rabobank                                           23.12
72 José Luis Rubiera (Spa) Astana                                              23.14
73 Alejandro Paleo (Spa) Xacobeo Galicia                                       23.40
74 Dionisio Galparsoro (Spa) Contentpolis-Ampo                                 23.51
75 Edgar Pinto (Por) Liberty Seguros                                           23.58
76 Joseba Larralde Alzugarai (Spa) Orbea                                       24.22
77 Guillaume Le Floch (Fra) Bbox Bouygues Telecom                              24.32
78 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d'Epargne                                  24.49
79 Carlos Manuel Pinho Oliveira (Por) Barbot-Siper                             25.33
80 Marlon Pérez (Col) Caisse d'Epargne                                         27.34
81 José Antonio Redondo (Spa) Andalucía-Cajasur                                28.16
82 Bauke Mollema (Ned) Rabobank                                                28.24
83 Perrig Quemeneur (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                28.29
84 David Vitoria (Swi) Rock Racing                                             28.32
85 José Herrada (Spa) Contentpolis-Ampo                                        28.54
86 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Contentpolis-Ampo                            29.06
87 Davide Ricci Bitti (Ita) ISD                                                29.42
88 José Antonio Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur                               30.01
89 Pablo Urtasun (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       30.08
90 Helder Oliveira (Por) Barbot-Siper                                          30.23
91 David Francisco Delgado (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon           30.48
92 Gianluca Mirenda (Ita) ISD                                                  30.52
93 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo                            31.10
94 Daniel Sesma Sorbet (Spa) Orbea                                             31.33
95 Evgeny Sokolov (Rus) Bbox Bouygues Telecom                                  31.35
96 Bruno Miguel Castanheira Gomes (Por) Barbot-Siper                           31.44
97

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment