2009 Vuelta a Castilla y Leon Results - Stage 3

News & Results

03/25/2009| 0 comments
by Thomas Valentinsen

2009 Vuelta a Castilla y Leon Results - Stage 3

Valverde wins stage 3; Leipheimer maintains overall race lead.

(Por) Liberty Seguros                           10.04
97 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo                                          
98 José Antonio Carrasco (Spa) Andalucía-Cajasur                               10.16
99 Ivan Melero Coco (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon                  10.23
100 Hernani Broco (Por) Liberty Seguros                                        10.38
101 Hans Dekkers (Ned) Garmin-Slipstream                                       10.42
102 Miguel Minguez Ayala (Spa) Orbea                                               
103 Ricardo Van Der Velde (Ned) Garmin-Slipstream                              10.50
104 José Alberto Benítez (Spa) Fuji-Servetto                                   10.59
105 David Francisco Delgado (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon          11.03
106 Eritz Ruiz De Erentxun Antetara (Spa) Orbea                                11.05
107 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom                            11.12
108 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo                           11.25
109 Serge Pauwels (Bel) Cervélo TestTeam                                       11.42
110 Evgeny Sokolov (Rus) Bbox Bouygues Telecom                                 11.50
111 José Luis Rubiera (Spa) Astana                                                 
112 David Martín Velasco (Spa) Rock Racing                                     12.07
113 Vladimir Isaichev (Rus) Xacobeo Galicia                                    12.17
114 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur                                 12.22
115 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia                              12.29
116 Benjamin Noval (Spa) Astana                                                12.47
117 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur                            12.49
118 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel-Euskadi                                       13.35
119 Igor Abakoumov (Bel) ISD                                                       
120 Sergiy Matveyev (Ukr) ISD                                                  14.00
121 Joaquin Novoa Menedez (Spa) Cervélo TestTeam                               14.11
122 Ivan Dominguez (Cub) Fuji-Servetto                                         14.30
123 Mikel Ilundain Tirapu (Spa) Orbea                                          15.29
124 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom                                  16.01
125 Eneko Echeverz Carte (Spa) Orbea                                           16.12
126 Aitor Olano Orbegozo (Spa) Orbea                                           16.19
127 Raul Santamarta Valbuena (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon         16.49
128 Samuel Dias Coelho (Por) Barbot-Siper                                      17.06
129 Diego Gallego Arnaiz (Spa) Burgos Monumental - Castilla y Leon             17.21
130 Antonio Jesus (Por) Liberty Seguros                                        17.59
131 Vidal Celis Zabala (Spa) Barbot-Siper                                      19.38
132 Tomas Vaitkus (Ltu) Astana                                                 20.40
133 Antonio Amorim (Por) Barbot-Siper                                          22.49

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment