2009 Three Days of De Panne Results - Stage 3A

News & Results

04/2/2009| 0 comments
by

2009 Three Days of De Panne Results - Stage 3A

Cavendish repeats stage win; Willems leads overall before final stage.

(Fra) BBox Bouygues Telecom                      
58 Rony Martias (Fra) BBox Bouygues Telecom                    13.24
59 Nicolay Trussov (Rus) Team Katusha                          13.31
60 Geert Steurs (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator               
61 William Frischkorn (USA) Garmin - Slipstream                    
62 Saïd Haddou (Fra) BBox Bouygues Telecom                     13.39
63 David Boucher (Fra) Landbouwkrediet - Colnago               13.53
64 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg - Corratec                    
65 Dominik Roels (Ger) Team Milram                                 
66 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream                          
67 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano                               
68 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha                             
69 Rick Flens (Ned) Rabobank                                       
70 Jos Van Emden (Ned) Rabobank                                    
71 Hans Dekkers (Ned) Garmin - Slipstream                          
72 Mikel Gaztanaga (Spa) Contentpolis-Ampo                         
73 Michal Golas (Pol) Amica Chips - Knauf                          
74 Marcello Pavarin (Ita) CSF Group - Navigare                     
75 Arnaud Labbe (Fra) BBox Bouygues Telecom                        
76 Aart Vierhouten (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team              
77 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team                  
78 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.                        13.56
79 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step                             14.23
80 Oleg Chuzhda (Ukr) Contentpolis-Ampo                        14.25
81 Geert Omloop (Bel) Palmans Cras                                 
82 Grégory Rast (Swi) Astana                                       
83 Sergueï Ivanov (Rus) Team Katusha                           14.26
84 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre - N.G.C.                        14.32
85 Martin Müller (Ger) Team Milram                             14.58
86 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator         15.23
87 Bradley Wiggins (GBr) Garmin - Slipstream                   15.50
88 Gerben Löwik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team                 
89 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet - Colnago                  16.05
90 Luca Barla (Ita) Team Milram                                16.12
91 Kevin De Weert (Bel) Quick Step                             16.25
92 Kevin Neirynckx (Bel) Landbouwkrediet - Colnago             16.51
93 Josep Jufre (Spa) Fuji-Servetto                             17.10
94 Martial Ricci Poggi (Fra) Landbouwkrediet - Colnago         17.12
95 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad                   
96 Francesco Chichi (Ita) Liquigas                             17.26
97 Jürgen Van De Walle (Bel) Quick Step                        17.42
98 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank                              17.44
99 Wim Van Huffel (Bel) Vorarlberg - Corratec                      
100 Guennadi Mikhaïlov (Rus) Team Katusha                          
101 André Schulze (Ger) PSK Whirlpool - Author                 18.38
102 Stijn Devolder (Bel) Quick Step                            18.45
103 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator          19.28
104 Alan Marangoni (Ita) CSF Group - Navigare                  19.30
105 Diego Caccia (Ita) Barloworld                                  
106 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.                         
107 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream                       19.52
108 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                          19.53
109 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                          20.02
110 Gert Dockx (Bel) Team Columbia - Highroad                      
111 Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author                       
112 Frantisek Kloucek, Jr. (Cze) PSK Whirlpool - Author        20.43
113 Filip Meirhaeghe (Bel) Landbouwkrediet - Colnago           21.24
114 Daniele Righi (Ita) Lampre - N.G.C.                        21.38
115 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C.                         21.56
116 Daryl Impey (RSA) Barloworld                               22.00
117 Federico Canuti (Ita) CSF Group - Navigare                     
118 Berik Anuarbekovich Kupeshov (Kaz) Astana                  22.12
119 Sjef De Wilde (Bel) Palmans Cras                           23.22
120 Stephen Cummings (GBr) Barloworld                          23.33
121 Matija Kvasina (Cro) Amica Chips - Knauf                   23.42
122 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                                   
123 Massimiliano Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                        
124 Daniele Nardello (Ita) Fuji-Servetto                           
125 Michael Schär (Swi) Astana                                 23.44
126 David Deroo (Fra) Skil-Shimano                             24.53
127 Vojtech Dlouhy (Cze) PSK Whirlpool - Author               

Pages

Recently read articles

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment