2009 Three Days of De Panne Results - Stage 3A

News & Results

04/2/2009| 0 comments
by

2009 Three Days of De Panne Results - Stage 3A

Cavendish repeats stage win; Willems leads overall before final stage.

Garmin - Slipstream                          
75 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg - Corratec                    
76 Denis Flahaut (Fra) Landbouwkrediet - Colnago                   
77 Dominik Roels (Ger) Team Milram                                 
78 Diego Caccia (Ita) Barloworld                                   
79 Rick Flens (Ned) Rabobank                                       
80 Steven Cozza (USA) Garmin - Slipstream                          
81 Mikhail Ignatiev (Rus) Team Katusha                             
82 Johan Coenen (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator               
83 Aart Vierhouten (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team              
84 Bert De Backer (Bel) Skil-Shimano                               
85 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre - N.G.C.                          
86 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team                  
87 Mikel Gaztanaga (Spa) Contentpolis-Ampo                         
88 Sjef De Wilde (Bel) Palmans Cras                                
89 Martial Ricci Poggi (Fra) Landbouwkrediet - Colnago             
90 Marcel Sieberg (Ger) Team Columbia - Highroad                   
91 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step                                 
92 Patrick Calcagni (Swi) Barloworld                            1.21
93 Wim Van Huffel (Bel) Vorarlberg - Corratec                      
94 Jürgen Van De Walle (Bel) Quick Step                            
95 Oleg Chuzhda (Ukr) Contentpolis-Ampo                            
96 Daryl Impey (RSA) Barloworld                                    
97 Martin Müller (Ger) Team Milram                                 
98 Grégory Rast (Swi) Astana                                       
99 Berik Anuarbekovich Kupeshov (Kaz) Astana                       
100 Luca Barla (Ita) Team Milram                                   
101 Vojtech Dlouhy (Cze) PSK Whirlpool - Author                    
102 Petr Kubias (Cze) PSK Whirlpool - Author                       
103 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet - Colnago                     
104 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator            
105 Marcin Sapa (Pol) Lampre - N.G.C.                              
106 Marco Bandiera (Ita) Lampre - N.G.C.                           
107 Simon Spilak (Slo) Lampre - N.G.C.                             
108 Gert Dockx (Bel) Team Columbia - Highroad                      
109 Geert Omloop (Bel) Palmans Cras                                
110 Bobbie Traksel (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team              
111 Guennadi Mikhaïlov (Rus) Team Katusha                          
112 Boris Shpilevsky (Rus) Fuji-Servetto                           
113 Tom Stamsnijder (Ned) Rabobank                                 
114 Federico Canuti (Ita) CSF Group - Navigare                     
115 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre - N.G.C.                        1.28
116 Bjorn Coomans (Bel) Palmans Cras                            1.48
117 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Mercator          
118 Stephen Cummings (GBr) Barloworld                           2.46
119 Bradley Wiggins (GBr) Garmin - Slipstream                      
120 Daniele Righi (Ita) Lampre - N.G.C.                            
121 Gerben Löwik (Ned) Vacansoleil Pro Cycling Team                
122 Michael Friedman (USA) Garmin - Slipstream                     
123 David Deroo (Fra) Skil-Shimano                              4.18
124 Francesco Chichi (Ita) Liquigas                             4.26
125 Petr Bencik (Cze) PSK Whirlpool - Author                   
126 Rafael Serrano (Spa) Contentpolis-Ampo                      6.43
127 Sergio Dominguez (Spa) Contentpolis-Ampo                       
128 Svein Tuft (Can) Garmin - Slipstream                        6.48
129 Andy Cappelle (Bel) Palmans Cras                            7.25
130 Matija Kvasina (Cro) Amica Chips - Knauf                   10.38
131 Bolat Raimbekov (Kaz) Astana                                   
132 Massimiliano Mori (Ita) Lampre - N.G.C.                        
133 Daniele Nardello (Ita) Fuji-Servetto                           
134 Kevin Neirynckx (Bel) Landbouwkrediet - Colnago                
135 Paolo Tomaselli (Ita) Amica Chips - Knauf                  10.40
136 Michael Schär (Swi) Astana                                     
137 Stijn Hoornaert (Bel) Palmans Cras                             
138 Kenny Van Der Schueren (Bel) Palmans Cras                      
139 Dimitri Muravyev (Kaz) Astana                                  
140 Dirk Bellemakers (Ned) Landbouwkrediet - Colnago               
141 Jean Zen (Fra) Palmans Cras                                    
DNF Marc De Maar (Ned) Rabobank                                    
DNF Greg Van Avermaet (Bel) Silence-Lotto                          
DNF Bernhard Eisel (Aut) Team Columbia - Highroad                  
DNF Hilton Clarke (Aus) Fuji-Servetto                              
DNF Daniele Bennati (Ita) Liquigas                                 
DNF Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas                                
DNF Niki Terpstra (Ned) Team Milram                                
DNF Wim Stroetinga (Ned) Team Milram                               
DNF Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet - Colnago              
DNF Michele Merlo

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment