2008 La Vuelta a Espana Results - Stage 4

News & Results

09/2/2008| 0 comments
by Thomas Valentinsen

2008 La Vuelta a Espana Results - Stage 4

Bennati wins stage 4, increases overall lead.

Casar (Fra) Française des Jeux                                    
74 Dominique Cornu (Bel) Silence - Lotto                                   
75 Jose Ruiz Sanchez (Spa) Andalucía - Cajasur                             
76 Yannick Talabardon (Fra) Crédit Agricole                                
77 Jurgen Van Goolen (Bel) Team CSC - Saxo Bank                            
78 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel - Euskadi                          
79 Kevin De Weert (Bel) Cofidis - Le Crédit par Téléphone                  
80 Alberto Losada Alguacil (Spa) Caisse d'Epargne                          
81 Mauro Santambrogio (Ita) Lampre                                         
82 Xavier Florencio Cabre (Spa) Bouygues Telecom                           
83 Vincent Jérôme (Fra) Bouygues Telecom                                   
84 Carlos Panadero Castano (Spa) Xacobeo Galicia                           
85 José Luis Arrieta Lujambio (Spa) AG2R La Mondiale                       
86 Oscar Freire Gomez (Spa) Rabobank                                       
87 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Tinkoff Credit Systems            
88 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas                                         
89 Enrico Franzoi (Ita) Liquigas                                        0.48
90 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step                                      0.49
91 Alexandr Kolobnev (Rus) Team CSC - Saxo Bank                         0.51
92 Vasili Kiryienka (Blr) Tinkoff Credit Systems                        0.53
93 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff Credit Systems                              
94 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                                 0.56
95 Xabier Zandio Echaide (Spa) Caisse d'Epargne                            
96 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre                                            
97 Gabriel Rasch (Nor) Crédit Agricole                                     
98 Stephan Schreck (Ger) Gerolsteiner                                      
99 José Luis Carrasco Gamiz (Spa) Andalucía - Cajasur                      
100 José Vicente Garcia Acosta (Spa) Caisse d'Epargne                      
101 David Herrero Llorente (Spa) Xacobeo Galicia                           
102 Anthony Geslin (Fra) Bouygues Telecom                                  
103 Gorazd Stangelj (Slo) Liquigas                                         
104 Juan Javier Estrada Ruiz (Spa) Andalucía - Cajasur                     
105 Mauricio Alberto Ardila Cano (Col) Rabobank                            
106 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner                                     
107 Juan José Haedo (Arg) Team CSC - Saxo Bank                             
108 Manuel Ortega Ocana (Spa) Andalucía - Cajasur                          
109 Serafin Martinez (Spa) Xacobeo Galicia                                 
110 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Team CSC - Saxo Bank                
111 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux                             
112 Pieter Jacobs (Bel) Silence - Lotto                                    
113 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale                                     
114 Volodymir Gustov (Ukr) Team CSC - Saxo Bank                            
115 Dmitry Kozontchuk (Rus) Rabobank                                       
116 Tom Stamsnijder (Ned) Gerolsteiner                                     
117 Nick Nuyens (Bel) Cofidis - Le Crédit par Téléphone                 1.17
118 Marc De Maar (Ned) Rabobank                                            
119 Marco Marzano (Ita) Lampre                                             
120 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucía - Cajasur                       1.39
121 Javier Moreno Bazan (Spa) Andalucía - Cajasur                          
122 Bart Dockx (Bel) Silence - Lotto                                    2.03
123 Olivier Kaisen (Bel) Silence - Lotto                                   
124 Jelle Vanendert (Bel) Française des Jeux                               
125 Volodymyr Diudia (Ukr) Team Milram                                     
126 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia                                  
127 Massimiliano Mori (Ita) Lampre                                         
128 Cycril Lemoine (Fra) Crédit Agricole                                   
129 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas                                       2.16
130 Ivan Santaromita (Ita) Liquigas                                        
131 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step                                        
132 José Antonio Lopez Gil (Spa) Andalucía - Cajasur                       
133 Jean-Marc Marino (Fra) Crédit Agricole                                 
134 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale                                   
135 Damiano Cunego (Ita) Lampre                                            
136 Sebastian Schwager (Ger) Team Milram                                   
137 Mathias Frank (Swi) Gerolsteiner                                       
138 Dimitri Champion (Fra) Bouygues Telecom                             2.38
139 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff Credit Systems                               
140 Mikhail Ignatiev (Rus) Tinkoff Credit Systems                          
141 Bingen Fernandez Bustinza (Spa) Cofidis - Le Crédit par Téléphone      
142 Andrea Tonti (Ita) Quick Step                                       2.45
143 Iban Mayoz (Spa) Xacobeo Galicia                                       
144 Francisco Jose Martinez Perez (Spa) Andalucía - Cajasur             3.10

Pages

Your comments
Your comments
sign up or login to post a comment